MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel, Ożarów Mazowiecki
Powrót do listy

Chopin, Paderewski, Karłowicz, Moniuszko - koncert Mistrzów Muzyki Polskiej

Chopin, Paderewski, Karłowicz, Moniuszko - koncert Mistrzów Muzyki Polskiej

26.08.2018 r. w MCC Mazurkas odbył się koncert z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Utwory Chopina, Paderewskiego i Karłowicza w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej oraz fenomenalnego pianisty młodego pokolenia Krzysztofa Książka zabrzmiały z podwójną mocą.

Goście gali mieli okazję uczestniczyć w koncercie niezwykłym i poruszającym. W wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej pod batutą Zbigniewa Gracy usłyszeliśmy utwory Chopina, Paderewskiego oraz Karłowicza. Koncert był okazją do przypomnienia nam wszystkim, jak ważną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrała muzyka tych wybitnych kompozytorów.

Na scenie MCC Mazurkas z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej wystąpił Krzysztof Książek - niezwykle utalentowany pianista młodego pokolenia. W jego wykonaniu usłyszeliśmy m.in. I Koncert fortepianowy e-moll, op. 11 F. Chopina. Na zakończenie wieczoru  zabrzmiała Suita G-dur na orkiestrę smyczkową I. Jana Paderewskiego oraz  Serenada na orkiestrę smyczkową op.2  Mieczysława Karłowicza, jedna z najpiękniejszych serenad, nie tylko polskich ale i światowych.

W towarzyszącej XXXV FHM „Scenie Talentów” zaprezentowano dwójkę artystów - Małgorzatę Pawłowską sopran oraz pianistę Ryszarda Alzina. W wykonaniu sopranistki usłyszeliśmy dwie arie z oper St. Moniuszki. Przy fortepianie zasiadł Ryszard Alzin. Jako pierwszy Polak w historii został przyjęty na elitarne studia Contemporary Performance and Composition. 

Powrót do listy

Newsletter

MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel Sp. z o.o. zarejestrowana w Ożarowie Mazowieckim 05-850 przy ul. Poznańska 177 jako Administrator Danych Osobowych informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z zarejestrowaniem i obsługą hotelarsko-konferencyjno-bankietową oraz marketingiem usług własnych drogą elektroniczną (jeśli wyraził/a Pan/Pani na to zgode). Pani/Pana dane osobowe będą udostępnione jedynie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich ew. poprawienia. Jeśli nie wyraża Pan/Pani zgody na przetwarzanie Pana/Pani danych w powyższych celach lub chciałby Pan/Pani aby Pana/Pani dane zostały usunięte, prosimy o przesłanie informacji o sprzeciwie na adres: marketing@mazurkashotel.pl.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij