MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel, Ożarów Mazowiecki
Powrót do listy

FORUM HUMANUM MAZURKAS wyróżniony przez branżę eventową

FORUM HUMANUM MAZURKAS wyróżniony przez branżę eventową

23 marca br. podczas MP Power Night 2017 – finału szóstej edycji MP Power Awards, prezesi Grupy Mazurkas Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz odebrali statuetkę MP Power Projekt w kategorii CSR w branży eventowej. Idea mecenatu dla sztuki, którą MCC Mazurkas od ponad 5 lat z powodzeniem wciela w życie m. in. za sprawą projektu FORUM HUMANUM MAZURKAS, zyskała uznanie w oczach jury największego corocznego wydarzenia branży eventowej.

Forum Humanum Mazurkas (FHM), którego organizatorem jest MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel, realizowany jest w całości „pro publico bono”, przy zaangażowaniu samorządów lokalnych jako partnerów. Projekt z powodzeniem udowadnia, że świat kultury i sztuki może łączyć się z biznesem, czerpiąc obopólne korzyści, nie tylko materialne. Co roku w ramach Forum Humanum Mazurkas odbywa się od kilku do kilkunastu wydarzeń artystycznych: koncertów, benefisów, występów artystów sceny operowej, baletowej, musicalowej i teatralnej, w których każdorazowo uczestniczy ok. 800 osób – przedstawicieli świata kultury, sztuki, biznesu i społeczności lokalnej. Skala wydarzeń realizowanych w ramach FHM umożliwia zwłaszcza tej ostatniej grupie publiczności dostęp do kultury i sztuki w miejscu, w którym na co dzień jest on ograniczony.

Kolejnym edycjom FHM towarzyszą wystawy malarstwa i rzeźby, które pozostają dostępne dla gości MCC Mazurkas i lokalnej społeczności również pomiędzy wydarzeniami (w formie galerii sztuki czynnej 24h) oraz projekt „Scena Talentów FHM” mający na celu promocję młodych utalentowanych artystów z różnych dziedzin sztuki. Dzięki wsparciu organizatorów Forum Humanum Mazurkas „młode talenty” dostają szansę na dalszy rozwój artystyczny nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Do tej pory odbyły się 32 edycje cyklu FHM, a wśród gości znaleźli się m. in.: Maestro Krzysztof Penderecki z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Daniel Olbrychski, Bernard Ładysz, Artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu, Kielecki Teatr Tańca, Maestro Paulos Raptis, znakomitej sławy dyrygent Szymon Kawalla, Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Ukrainy im. G. Wieriowki, czy kultowa Piwnica pod Baranami.

- Niezmiernie cieszy nas, że idea mecenatu dla sztuki, którą już od ponad 5 lat staramy się propagować za sprawą projektu Forum Humanum Mazurkas, zyskała uznanie również  w oczach przedstawicieli branży eventowej – podkreśla prezes Grupy Mazurkas Andrzej Bartkowski. To utwierdza nas w przekonaniu, że warto głośno mówić o potrzebie wsparcia kultury, również jako o elemencie szerszej polityki firmy, realizowanym konsekwentnie, na co dzień, z uwzględnieniem potrzeb społeczności lokalnej.

Prowadzone przez MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel działania na rzecz kultury i sztuki czynią z niego obiekt wyjątkowy – edukujący i pokazujący, że sztukę nie tylko warto, ale wręcz należy wspierać. Wysiłki te zostały już wielokrotnie docenione zarówno przez organizacje i instytucje biznesowe, jak i władze państwowe. Sam projekt Forum Humanum Mazurkas, ale i jego inicjatorzy – prezesi Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz – zostali uhonorowani, m. in.:
- przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – Złotym Krzyżem Zasługi za wkład w upowszechnianie kultury (Andrzej Bartkowski);
- przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzatę Omilanowską – Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej za wkład w szerzenie kultury w Polsce (Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz);
- przez Business Centre Club – Medalem Europejskim 2017;
- przez miesięcznik „Art & Business” – Certyfikatem „Firma przyjazna sztuce”.

Więcej informacji o projekcie: www.forumhuamnummazurkas.pl


Meeting Planner Power Awards jest pierwszym konkursem poświęconym branży eventowej i poszukującym najlepszych realizacji i praktyk we wszystkich jej sektorach. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych eventów i projektów związanych z event marketingiem, wskazanie miejsc ze szczególnym potencjałem eventowym oraz wyróżnienie osobistości i ekspertów branży. MP Power Awards tworzą: MP Power Projekt, MP Power Venue, MP Power 12, MP Power Produkt. Konkursem towarzyszącym MP Power Awards jest Kreatywny Roku Branży Eventowej. W skład jury konkursowego wchodzą znani w branży eksperci i praktycy.

Powrót do listy

Newsletter

MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel Sp. z o.o. zarejestrowana w Ożarowie Mazowieckim 05-850 przy ul. Poznańska 177 jako Administrator Danych Osobowych informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z zarejestrowaniem i obsługą hotelarsko-konferencyjno-bankietową oraz marketingiem usług własnych drogą elektroniczną (jeśli wyraził/a Pan/Pani na to zgode). Pani/Pana dane osobowe będą udostępnione jedynie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich ew. poprawienia. Jeśli nie wyraża Pan/Pani zgody na przetwarzanie Pana/Pani danych w powyższych celach lub chciałby Pan/Pani aby Pana/Pani dane zostały usunięte, prosimy o przesłanie informacji o sprzeciwie na adres: marketing@mazurkashotel.pl.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij