MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel, Ożarów Mazowiecki
Powrót do listy

Savoir vivre w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel

Savoir vivre w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel

5 lipca 2012r. MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel wspólnie z portalem Eventmapa.pl zorganizowali spotkanie dla przedstawicieli branży eventowej poświęcone roli, jaką odgrywa catering na evencie oraz tajnikom savoir vivre przy stole.

Spotkanie rozpoczął Pan Michał Kozak, Dyrektor Zarządzający MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel oraz Mazurkas Catering, który opowiedział jak wygląda organizacja eventu z perspektywy firmy przygotowującej catering, na co zwrócić uwagę wybierając miejsce imprezy i jak kulinarnie uatrakcyjnić organizowane wydarzenie. Następnie Pan dr Stanisław Krajski, uznany ekspert w dziedzinie savoir vivre, krótko przedstawił podstawowe zasady obowiązujące na wytwornych przyjęciach. Uczestnicy spotkania mieli następnie okazję wprowadzić je w życie w czasie kolacji, której przebieg zgodny był z zasadami protokołu dyplomatycznego. Pytań do Pana Krajskiego padało wiele. Ekspert savoir vivre na każde cierpliwie i fachowo odpowiadał, tłumacząc zawiłości dyplomatycznej etykiety.

Rozkoszując się przygotowanymi na ten wieczór przez Szefa Kuchni MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel potrawami, które z pewnością znalazłyby uznanie również na ambasadorskich stołach, goście mieli okazję sprawdzić na ile nie ma przed nimi tajemnic sztuka eleganckiego jedzenia zupy czy obierania owoców bez ich dotykania rękami. Wyzwanie nie lada, bo któż z nas na co dzień nie trzyma w ręku jabłka, które obiera! Nie mniej emocji wzbudziła czynność pozornie najprostsza, czyli… siedzenie przy stole. Tajemniczo brzmiące hasła „kot na kolanach” i „mysz za plecami”, którymi pan Krajski skomentował moment zasiadania za stołem, były tego wieczoru wielokrotnie powtarzane przez uczestników kolacji.

Rozstając się po spotkaniu wszyscy zgodnie podkreślali, iż kolacja zgodna z protokołem dyplomatycznym, z ubranymi we fraki kelnerami i daniami serwowanymi w białych rękawiczkach, to niezwykłe wyzwanie, które warto przynajmniej raz w życiu przeżyć, zwłaszcza pod okiem eksperta savoire vivre, który odkrywa tajniki etykiety.

Powrót do listy

Newsletter

MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel Sp. z o.o. zarejestrowana w Ożarowie Mazowieckim 05-850 przy ul. Poznańska 177 jako Administrator Danych Osobowych informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z zarejestrowaniem i obsługą hotelarsko-konferencyjno-bankietową oraz marketingiem usług własnych drogą elektroniczną (jeśli wyraził/a Pan/Pani na to zgode). Pani/Pana dane osobowe będą udostępnione jedynie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich ew. poprawienia. Jeśli nie wyraża Pan/Pani zgody na przetwarzanie Pana/Pani danych w powyższych celach lub chciałby Pan/Pani aby Pana/Pani dane zostały usunięte, prosimy o przesłanie informacji o sprzeciwie na adres: marketing@mazurkashotel.pl.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij